RAINBOW-HEART.sk

Oskarový film: Moonlight

Film Moonlight

Film, ktorý získal v roku 2017 troch Oskarov, cenu Golden Globe a množstvo ďalších ocenení. Dráma, ktorá rozpráva príbeh homosexuálneho chlapca v troch rôznych etapách jeho života. Film Moonlight.

Moonlight film
LGBT filmy – Moonlight

Niekoľko faktov

Hodnotenie IMDB: 7.4
Hodnotenie ČSFD: 64%
Obsadenie: Mahershala AliNaomie HarrisTrevante Rhodes
Anglický názov: Moonlight
Rok: 2016
Žáner: Dráma
Krajina: USA

Oskarový gay film Moonlight
Oskarový film Moonlight

O čom je film Moonlight?

Príbeh amerického černocha Chirona sa odohráva v okrajovej časti Miami. Film nás prevedie troma etapami jeho života – od detstva, cez pubertu až po dospelosť.
Chiron žije so svojou matkou Paulou, ktorá je drogovo závislá. Bojuje nie len s nedostatkom lásky, ale aj so šikanou v škole a zmätkom, ktorý mu spôsobuje nejasná sexuálna orientácia. Jediným jeho priateľom je
rovnako starý kubánsko-americký spolužiak Kevin. Chiron je tichý, plachý a bojazlivý. Jeho matka ho zanedbáva a jediné, čo ju zaujíma sú peniaze na narkotiká. Jedného dňa Chiron uteká pred spolužiakmi a schová sa v starom dome. Tam ho nájde Juan, ktorý ho vezme k sebe. Vzniká medzi nimi priateľstvo a Juan spolu s jeho priateľkou postupne nahrádzajú Chironovi chýbajúcu rodinu.

Film Moonlight zachytáva nie len tému sexuálnej orientácie, ale aj život drogovo závislých a naopak drogových dílerov.

FIlm Moonlight
Little – Chiron

Recenzia, alebo, ako na mňa zapôsobil film Moonlight

Vynikajúco natočený príbeh popisujúci ťažký život outsidera vyrastajúceho s drogovo závislou matkou. Príbeh je síce skľučujúci, ale herecké výkony všetkých troch hercov, ktorý stvárňujú Chirona sú vynikajúce a film určite chytí každého za srdce.
Čo sa mi páčilo je, že film nie je zameraný len na gay tématiku (hľadanie identity, coming out či prvú sexuálnu skúsenosť). Popisuje aj šikanu, drogový svet a priateľstvo. Čo ma mierne zaskočilo bol veľmi rýchly prechod medzi druhým a tretím obdobím – mala som problém Chirona identifikovať a chvíľkami som mala pocit, akoby sa mu kompletne zmenila osobnosť. Čo ma potešilo najviac bol pozitívny záver celého príbehu.

Moonlight trailer

Publikované vOdporúčame

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 6 hodín, 56 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 20 hodín dozadu
 • Aktívny 2 dní, 4 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 7 hodín dozadu
 • Aktívny 1 týždeň dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás