RAINBOW-HEART.sk

Poutí k sobě – projekt, ktorý spája ľudí bez predsudkov

Poutí k sobě

Vozíčkar Milan vyráža so svojimi priateľmi na 3400 kilometrov dlhú pešiu púť. Táto púť je jedinečnou možnosťou ukázať svetu, že rozdielni ľudia môžu spolupracovať na spoločných cieľoch bez ohľadu na ich vyznanie, kultúru, pohlavie, farbu pleti alebo tajomstvo, ktoré skrývajú.

Názov “Poutí k sobě” vyjadruje nielen putovanie, cestu odniekiaľ niekam, teda z Olomouca do španielskeho Santiaga de Compostela, ale znamená predovšetkým poznávanie seba samého. Svojich hraníc, možností, svojej odolnosti a tiež odhodlanie prekonávať prekážky na ceste. Rovnakou mierou je to púť k tým druhým. Teda nielen k skupinke 6 až 8 osôb, ktorá pôjde spoločne už z Olomouca, ale aj púť k poznaniu tých, ktoré cestou stretnú, požiadajú o pomoc, či s ktorými budú hovoriť.

Aj cesta môže byť cieľ.

Skupina sa na cesty vydá s jarnou rovnodennosťou, teda 21. marca 2019. Priemerná denná trasa je plánovaná na 20 km s tým, že minimálne raz za týždeň bude oddych. Kľud pre seba, na uzdravenie svojich bolestí, očistu tela, doplnenie zásob, alebo len tak na váľanie sa v tráve na peknom mieste, na posedenie so zaujímavými ľuďmi.

Jediným povoleným dopravným prostriedkom na tejto púti bude invalidný vozík. Výnimku dostane len kojeneček v kočíku s rodinou, ktorá sa k pútí pripojí na časť cesty a po zvyšok putovania bude oporou na diaľku.

Chcem ukázať, že život aj s ťažkým fyzickým handicapom môže byť pestrý a bohatý. Len musíme nájsť to správne tlačidlo pre vypnutie telenovely v televízii a začať si ju písať sami svojou fantáziou. Nevyhovárať sa. Potom už je jednoduché priložiť ruky k dielu. Handicap nie je ani toľko o obmedzení, je to výzva.

V súčasnej chvíli sú v tíme štyria zdatní muži – Jozef, Michal, Milan, Ondra a trojka nemenej zdatných dievčat Ivana, Hanka a Vendy. Tím sa však ešte môže rozrásť – stále sa hľadajú ďalší cvoci do partie 🙂 Dôležitý je tímový duch – ten bude na tejto ceste totiž zásadnou podmienkou a zásadným stavebným kameňom.

Tím bude spávať čiastočne u dobrých ľudí, na farách, čiastočne v Albergo či iných vhodných turistických ubytovniach. Akonáhle to trochu dovolí počasie, radi tiež využijú najúžasnejší hotel sveta pýšiaci sa najväčším počtom hviezdičiek na svojom nekonečnom portáli.

Plánovaná dĺžka putovanie je 200 dní. Za tú dobu plánuje tím prejsť takmer tri a pol tisíc kilometrov. Mapa ukazuje na trase Olomouc – Mikulov, Rakúsko, Švajčiarsko, Francúzsko, Španielsko až 3344 kilometrov.
Tím bude musieť občas skloniť hlavu pred náročnými trasami, ktoré sú nepriechodné pre invalidný vozík. Budú musieť hľadať iné cestya to budú ďalšie kilometre navyše.

Kto sa vydá na púť?

Celý tím sa vám predstaví vo videu. Spomeňme ale, že na púti sa zúčastní aj LGBT rodinka s bábatkom – Aza a Nika.

Poutí k sobě

Putovanie z Olomouca až na koniec sveta. Sledujte našu cestu a v prípade že nás chcete podporiť prikladám účet.

Ako môžeš podporiť projekt Poutí k sobě?

Na tejto púti bude tím v maximálnej miere využívať láskavosti ľudí na prespanie, náklady sa posnaží zraziť na rozumné sumy. Napriek tomu to nevyjde zakaždým zadarmo. Aby bolo vôbec možné túto cestu podniknúť, tím vyberá od dobrých ľudí finančné dary.

Propaguj projekt, alebo pošli akúkoľvek finančnú čiastku na:
ČR – 227802737/0600
EU – CZ5620100000002101568198
mimo EU SWIFT: AGBACZPP

Milana a jeho tím na púti môžete sledovať na ich Facebookovej stránke.
Projekt podporujú aj finalista Superstar Martin Šafařík či herci Liška a Revaj.

Publikované vNovinky, Príbehy

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás