RAINBOW-HEART.sk

Prvá lesbická svadba – veľký krok pre Slovensko?

svadba dvoch zien

Keď som si pozrela krátke video zo svadby dvoch žien – Veroniky a Ivanky, pocítila som štastie a nádej, že možno raz takáto svadba u nás na Slovensku nebude len akousi extravagantnou a nepochopiteľnou ilúziou, ale že sa stane prirodzeným vyvrcholením lásky ľudí, ktorí sa naozaj ľúbia.

A prečo nie? Veď láska je pre všetkých. A to otrepané klišé, že “na pohlaví nezáleží” je v tomto prípade silno pravdivé. Ak Boh miluje všetkých bez ohľadu na rasu, vierovyznanie, či sexuálnu orientáciu, prečo aj my obyčajní smrteľníci, nemôžeme milovať toho, koho si zvolíme? Láska je Láska.

Aj ja milujem ženu, ktorú by som najradšej hneď teraz požiadala o ruku a v lete sa za ňu vydala. Presne tým správnym postupom, ako to robia bežné mužsko-ženské páry. Chcela by som osláviť to spojenie a šťastie dvoch ľudí.

Je Slovensko pripravené?

Svadba, to je krásna oslava. Veď oslavujeme lásku. Pravdou však je, že u nás doma na Slovensku to takto pozitívne ľudia ešte nevnímajú. Nevnímam to však až tak tragicky. Uvedomujem si, že je to charakteristika nášho národa. Názor človeka je formovaný z veľkej časti spoločnosťou a je ovplyvnený aj našou bohatou históriou. Predsa všetci máme nejakú podstatu, nejaký základ i počiatok Československa, či Slovenska.

Ľudia často vnímajú veci, ktoré sa vymykajú “tabuľkovém vzoru” s akousi opatrnosťou a nedôverou. Pramení to z našej histórie. Politické či historické okolnosti a udalosti ovplyvnili myslenie a zakliesnili tieto pocity do životov našich rodičov, starých rodičov a prarodičov.

Svetlá budúcnosť?

Verím, že je tu nádej. Nová, mladá generácia, ktorá si už slobodne cestuje po svete a zbiera skúsenosti zo života iných je odvážnejšia. Komunikuje svoje “iné” názory, či vidí pre niekoho “abnormálne” veci fungovať v bežnom živote, lebo sú normálne. S týmto pocitom môžem odvážne povedať, že Slovensko už nie je v plienkach. Slovensko už urobilo prvý krok.

Svadba Veroniky a Ivanky je toho skutočným dôkazom. Veď láska vždy zvíťazí.

Publikované vZo života LGBT

Lívia Salajová

Pridaj komentár

Užívatelia

  • Aktívny 32 minút dozadu
  • Aktívny 1 hodina, 37 minút dozadu
  • Aktívny 1 hodina, 37 minút dozadu
  • Aktívny 5 hodín, 20 minút dozadu
  • Aktívny 7 hodín, 45 minút dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

Najbližšie LGBT akcie

Zobraziť všetky LGBT akcie

Sledujte nás