RAINBOW-HEART.sk

Rok 2019 – Rok zmien pre LGBT komunitu?

Zmena - change - LGBT

Je rok 2019 rokom zmien? Určite áno. Tento nový rok bude rokom volieb – prezidentských, euro volieb, či volieb sudcov. Bude zmenou aj pre LGBT komunitu? Môže byť, ak si správne vyberieme.

Už onedlho a to 16.marca 2019 nás čaká voľba prvá a najdôležitejšia, voľba prezidenta. Pre nás gayov, lesby a transexuálov, ako menšinu, ktorá v našej krajine nemá žiadne práva, je voľba prezidenta, dobrého prezidenta naozaj dôležitá. Kandidátov a dobrých kandidátov máme iba zopár, ale úspechom je, že sa ich pár našlo a odvážili sa pustiť do bitky o palác. Statoční to rytieri!

Voľby 2019 – Choďte voliť!

Nie je mojou snahou nasmerovať ľudí na môj osobný tip, či na tých pár dobrých tipov, to naozaj nie. Mojou snahou je povzbudiť a nasmerovať ľudí k urnám. Ale predtým než to urobíte, čiže rozhodnete sa pre zmenu, uvážte koho zvolíte. Nechoďte voliť niekoho na koho Vám dal tip kámoš, či rodinný príslušník alebo len preto, lebo ˝veď sú voľby˝. Voľte za seba a pre seba. Dajte si námahu prečítať čo to o kandidátoch. Píše sa toho veľa, no dá sa všetkému veriť? Asi nie. No nás, ľudí a prívržencov LGBT, menšiny, ktorá na Slovensku momentálne nemá žiadne práva, určite zaujme niekto, kto nám ponúka aspoň časť tých práv, na ktoré ako slobodní ľudia žijúci v demokratickej krajine EÚ máme absolútne právo.

Euro Voľby 2019

Je nás veľa a je nás aj vidno. Síce nás, tých viditeľných je pomenej, no viac než kedykoľvek predtým. A dokonca boli niektorí i prezidentom verejne za svoje činy vyznamenaní! Napríklad herec Richard Stanke, ktorý sa otvorene priznáva k homosexualite, či Jana Juráňová, spisovateľka, spoluzakladateľka organizácie a vydavateľstva Aspekt, ktorá sa okrem iného venuje aj gender problematike a podpore LGBT komunity. Ale aj aktivistky za práva inej menšiny – rómskej. Medzi ne patrí Klára Orgovánová, občianska aktivistka a Zuzana Kumanová, etnografička, ktorá pátra po obetiach rómskeho holokaustu na Slovensku.





Richard Stanke si preberá štátne vyznamenanie od prezidenta Slovenskej Republiky, Andreja Kisku

Je to malý, no obrovský krok pre našu krajinu a našu spoločnosť.

 ĎAKUJEME!

Publikované vZo života LGBT

Lívia Salajová

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás