RAINBOW-HEART.sk

Seriál: Láska je láska (The L Word)

Seriál Láska je láska - The L word

“Staré, ale dobré.” Taký je kultový seriál o vzťahoch lesbičiek, odohrávajú ci sa v L.A.  Natočilo sa 6 sérií a získal si nie len ženské, ale aj mužské publikum. Seriál Láska je Láska, ktorý videla snáď každá lesbička.

Seriál o lesbických vzťahoch
Seriál o lesbičkách

Pár faktov

Hodnotenie IMDB: 7.6
Hodnotenie ČSFD: 75%
Obsadenie:  Jennifer BealsLeisha HaileyLaurel Holloman a mnoho ďalších
Anglický názov: The L Word
Rok: 2004-2009
Žáner: Dráma / Romantický
Krajina: Kanada | USA

Seriál Láska je Láska
TLW

O čom je seriál Láska je Láska?

Seriál rozpráva príbehy lesbických žien žijúcich v Los Angeles, stretávajúcich sa v kaviarni The Planet. Začína sa príbehom Jenny (Mia Kirschner), mladej spisovateľky, ktorá sa so svojim priteľom Timom presťahuje do Los Angeles. Prenajmú si dom vedľa lesbického páru – Bette (Jennifer Beals, známa z kultového filmu Flashdance)  a Tiny (Laurel Holloman), čo spočiatku netušia.
Bette a Tina sú spolu už sedem rokov, snažia sa o založenie rodiny a tak hľadajú darcu spermií. Často sa stretávajú so svojimi gay priteľkami –  lámačkou sŕdc Shane (Katherine Moennig), vrcholovou tenistkou a lesbičkou v utajení Danou (Erin Daniels), bisexuálnou novinárkou Alice (Leisha Hailey) a Bettinou nevlastnou sestrou Kit (Pam Grier), ktorá je vyliečená alkoholička.
V ďalších sériách prichádza množstvo zaujímavých postáv – napríklad Moira/Max (Daniela Sea), ktorá je transsexuálka a prechádza premenou pohlavia zo ženy na muža.


Láska je Láska
seriál o lesbičkách

Naša recenzia

TLW, ako sa často tento seriál označuje na internete (skratka z anglického The L Word) pripomína spočiatku seriál Beverly hills 92010. Hlavné hrdinky žijú v luxusných štvrtiach, všetky vyzerajú ako modelky a zaoberajú sa výlučne vzťahmi. V priebehu sérií spí takmer každý s každým, čo je Zachytené aj na Alicinom grafe (“The chart”).

Graf vzťahov v seriály Láska je Láska
The L word chart

Aj napriek počiatočnej povrchnosti seriál zaujal, nakoľko ako prvý hlbšie rozoberal lesbické vzťahy, navyše v rôznych štádiach života (zatiaľ čo Jenny zisťovala, že je lesbička, Bette a Tina plánujú rodinu). Takmer každá lesbička, ktorá seriál sledovala, mala svoju obľúbenú postavu, v ktorej sa “našla”. Navyše sa v seriály objavuje množstvo pikantných sexuálnych scén. V nejskorších sériách sa scenáristi venujú aj vážnejším témam, ako je napríklad zmena pohlavia, či rakovina prsníka a strata blízkeho.

Seriál Láska je Láska bol v roku 2011 vysielaný u našich českých susedov na Prima Love v čestine a na Prima Cool v pôvodnom znení s titulkami. Bol to vôbec prvý seriál s gay tématikou vysielaný komerčnými televíziami.  

Publikované vOdporúčame

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

2 komentáre

Užívatelia

 • Aktívny 5 hodín, 12 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 1 hodina dozadu
 • Aktívny 3 dní, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 21 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás