RAINBOW-HEART.sk

Seriál s gay tématikou: Politik (The Politician)

gay seriál Politik

Gay seriál Politik (The Politician) je nový seriál streamovacej spoločnosti Netflix. Ide o dramaticko-komediálny seriál zo stredoškolského prostredia, ktorý vás prekvapí štýlom, akým je natočený, ako aj zápletkou. Prilákať vás môžu tiež zvučné mená, ako napríklad Ben Platt, Gwyneth Paltrow a Martina Navrátilová. Poďme sa teda pozrieť bližšie na to, či tento seriál stojí za to 🙂

Pár faktov – gay seriál Politik

Hodnotenie IMDB: 7.6
Hodnotenie ČSFD: 72%
Český/slovenský názov: Politik
Anglický názov: The Politician
Autori: Ian Brennan, Brad Falchuk, Ryan Murphy
Obsadenie: Ben Platt, Zoey Deutch, Lucy Boynton a ďalší
Rok: 2019
Počet sérií: 2 (2. séria bude vysielaná v roku 2020)
Počet častí v jednej sérii: 8
Žáner: Dráma / Komédia
Krajina: USA

O čom je gay seriál Politik?

Payton Hobart (Ben Platt) zo Santa Barbary v Kalifornii je bohatý študent, ktorý sa chce stať prezidentom Spojených štátov od svojich siedmich rokov. Najprv však musí prekonať najnebezpečnejšiu politickú prekážku zo všetkých: strednú školu Svätého Sebastiána. Aby sa mohol stať prezidentom, musí Payton prekonať svojich nemilosrdných spolužiakov bez toho, aby obetoval svoj morálny a starostlivo vytvorený obraz. A aby toho nebolo málo, jeho proti kandidátom je niekto, od koho by to nikdy nečakal – muž, ktorý si získal jeho srdce.
„The Politician“ od Ryana Murphyho je plný komédie a satiry a poskytuje vzácny pohľad na to, ako byť politikom.

Zaujímavosti

 • Česko-slovenská tenisová legenda Martina Navrátilová si zahrala rolu lesby Brigitte, milenky matky titulného hrdinu, ktorú predstavuje Gwyneth Paltrow. Martina už hrala aj malú rolu v seriály Will & Grace a v seriály Portlandia. Tam však stvárňovala samú seba. Viac o Martine sa dozviete napríklad v článku “Ako požiadala Martina Navrátilová svoju priateľku o ruku“.
 • Natáčanie prvej série seriálu prebiehalo v priestoroch strednej školy Fullerton Union v Orange County a v meste Los Angeles.
 • V úvode je niekoľko kníh, v ktorých sú mená predchádzajúcich prezidentov chronologicky usporiadané – Ronald Reagan, Bill Clinton, George W. Bush, Barack Obama a ďalšou knihou je Idiot’s Guide to Clowning. Ide o skrytý odkaz a výsmech Donalda Trumpa, pretože ďalšia kniha mala mať jeho meno.
 • Ben Platt, ktorý hrá hlavného hrdinu Paytona Hobarta je gayom aj v skutočnom živote. Svojim rodičom sa outol, keď mal dvanásť rokov, a verejne v roku 2019 prostredníctvom hudobného videa pre svoju pieseň „Ease My Mind“.

Ukážka (Trailer)

TIP: Ak nevieš plynule po anglicky, nič sa nedeje. Pozri si návod, ako zapnúť titulky na YouTube.

The Politician | Official Trailer | Netflix

Payton (Ben Platt) has always known that he’s going to be president. First he’ll have to navigate the most treacherous political landscape: high school. A new original comedy series from executive producers Ryan Murphy (Scream Queens, Glee), Brad Falchuk (American Horror Story, Pose) and Ian Brennan (Glee, Scream Queens).

Celý seriál si môžete pozrieť na Netflixe – je dostupný v angličtine, nemčine a poľštine, prípadne si viete zvoliť české titulky.

Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 8 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 19 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás