RAINBOW-HEART.sk

Seriál Sexual Education (Sexuálna Výchova)

Seriál Sex Education

Teenagerský seriál Sexual Education (alebo ak chcete Sexuálna Výchova) sa fakt podaril. Aj keď nejde primárne o seriál s gay alebo lesbickou tématikou, ako už býva pri produkcii spoločnosti Netflix zvykom, tejto témy sa veľmi úzko dotýka. A tak je jeden z hlavných predstaviteľov gay a stretneme sa aj s lesbickými zápletkami. A aj keď názov môže niekoho na prvé počutie odradiť, skutočne stojí za to (a nie len ak ste teenageri).

Pár faktov – seriál Sex Education

Hodnotenie IMDB: 8.3
Hodnotenie ČSFD: 86%
Český a slovenský názov: Sexuální výchova (Sexuálna výchova)
Anglický názov: Sex Education
Režisér: Laurie Nunn
Obsadenie: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa
Rok: 2019 (prvá séria), 2020 (druhá séria)
Žáner: Komédia / Dráma
Krajina: Veľká Británia

O čom je celé vlastne je?

Prvá séria rozpráva príbeh Otisa Milburna, tínedžera, ktorý má nejasno vo vlastnom sexuálnom živote, a to napriek tomu, alebo pravdepodobne presne preto, že je jeho matka sexuálnym terapeutom. Je až príliš úprimná vo všetkých aspektoch sexuality, čo Otisa často stresuje a dostáva do trápnych (a vtipných) situácií.

Potom, čo Otis neúmyselne pomohol spolužiakovi s jeho úzkosťou v sexuálnom výkone, začne v oblasti sexuálneho poradenstva podnikať spolu so spolužiačkou Maeve – krásnou, ale tiež problémovou a nedostupnou spolužiačkou. Spoločne tak pomáhajú svojim spolužiakom vysporiadať sa so svojimi vlastnými sexuálnymi problémami.

Zaujímavosti – Seriál Sex Education

 • Natáčanie seriálu sa uskutočnilo pozdĺž rieky Wye v Anglicku a vo Walese vrátane miest v Llandogu a Tintern v Monmouthshire. Scény zo strednej školy (v seriály zo Strednej školy v Moordale) sa natáčali v bývalom areáli Univerzity Južného Walesu v Caerleone.
 • Aj keď sa tento seriál odohráva v anglickej škole s názvom Moordale Secondary, má americké stredoškolské prostredie so skrinkami, Lettermanovými bundami, okolo chodieb visia plagáty a reklamy na americký futbal a študenti nenosia žiadne školské uniformy. Tvorcovia to urobili úmyselne, aby sa seriál stal dostupnejší pre medzinárodné publikum (najmä americké).
 • Seriál získal 5 nominácií, medzi ním aj nomináciu za najlepší bozk

Ukážka (Trailer)

TIP: Ak nevieš plynule po anglicky, nič sa nedeje. Pozri si návod, ako zapnúť titulky na YouTube.

Celý seriál si môžete pozrieť na Netflixe – dostupný je dokonca aj s českým dabingom, ale pozrieť si ho môžete aj v angličtine, nemčine, maďarčine a poľštine. Nechýbajú tiež české titulky, takže si popri pozeraní môžete zlepšiť aj cudzie jazyky 😉

úvodné foto: netflix

Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 hodín, 42 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 14 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 2 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 13 hodín dozadu
 • Aktívny 3 dní, 22 hodín dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás