RAINBOW-HEART.sk

Skutočný príbeh, ktorý dojal kinosály: Film Bohemian Rhapsody

gay film Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody je film, ktorý valcuje kiná po celom svete. Skutočný príbeh o skupine Queen a Freddym Mercury je film, vďaka ktorému mnohí Slováci zmenili pohľad na gayov a homosexualitu.

skutočný príbeh o Freddym Mercury
Film o skupine Queen

Niekoľko faktov o filme Bohemian Rhapsody

Hodnotenie IMDB: 8.3
Hodnotenie ČSFD: 92%
Obsadenie:  Rami MalekLucy BoyntonGwilym Lee
Anglický názov: Bohemian Rhapsody
Rok: 2018
Žáner: Biografia / Dráma / Hudba
Krajina: USA / Veľká Británia

Rami Malek vs. Freddy Mercury
Freddy Mercury vo filme Bohemian Rhapsody vs. realita
zdroj: 20th Century Fox/Getty

O čom je film Bohemian Rhapsody?

Film je skutočným príbehom anglickej rokovej skupiny Queen a jej frontmana Fredyho Mercuryho. Opisuje ich začiatky, vzostup, ale aj rozpad a následné spojenie sa. Vo filme sa dozvieme množstvo informácií zo zákulisia kapely, ale aj zo života Freddyho, ktorý bol gay a v roku 1991 zomrel na AIDS.
Celým filmom sa tiahnu najväčšie hity skupiny, takže o vynikajúcu hudbu nebude núdza. Rami Malek, ktorý stvárňoval Freddyho je za svoj excelentý výkon nominovaný na Oskara.

film Bohemian Rhapsody
Rami Malek a Lucy Boynton Zdroj: Profimedia.sk

Zaujímavosti

 • Film získal 2x ocenenie Zlatý Glóbus (Golden Globes). Rami Malek si odniesol cenu za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej kategórii. Film si tiež odniesol ocenenie za najlepší film v kategórii Dráma.
 • Trvalo 10 rokov, kým sa film dostal na obrazovku. Počas nakrúcania sa vyskytlo množstvo problémov s režisérmi, hercami a oveľa viac, čo spôsobilo oneskorenie v dokončení filmu. Mnohí už ani neverili, že sa film podarí dokončiť.
 • Robert De Niro sa už dlhé roky nevenuje iba herectvu, ale aj produkcii filmov. Bohemian Rhapsody bol jeden z tých, na ktorých sa tiež podieľal. Okrem toho sa tiež De Niro angažoval v Queen The Musical.
 • Vystúpenie skupiny Queen na koncerte Live Aid bolo jedným z kľúčových momentov vo filme, takže vytvorili repliku pôvodnej scény Live Aid, aby scény vyzerali čo najdôveryhodnejšie a aby sa diváci čo najviac vcítili do deja.

Ukážka (Trailer) s českými titulkami

Bohemian Rhapsody (2018) CZ HD trailer

v kinech od: 01.11.2018 CinemArt | odebírat kanál: http://goo.gl/Zh6erO náš web: http://www.totalfilm.cz Jediné co je pozoruhodnější než jejich muzika je jeho příběh. Bohemian Rhapsody popisuje hudební dráhu i nekontrolovatelnou životní spirálu Freddie Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Čo dodať? Ak ste ešte tento film nevideli, treba to rýchlo napraviť. Navyše môžete do kina zobrať aj rodičov, súrodencov či kamarátov. Ak ešte nevedia o vašej sexuálnej orientácii, je to skvelá možnosť ako otvoriť túto tému a zistiť, aký majú na gayov (prípadne lesbičky) názor 🙂

Zdroje
https://wmgk.com/2018/10/19/6-facts-about-the-bohemian-rhapsody-movie-that-you-didnt-know/

Bohemian Rhapsody (2018) – IMDb

Directed by Bryan Singer. With Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee, Ben Hardy. The story of the legendary rock band Queen and lead singer Freddie Mercury, leading up to their famous performance at Live Aid (1985).


Publikované vOdporúčame

Boris Lukáč

Študent, gay žijúci v Bratislave. Milovník filmov a športu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 hodín, 27 minút dozadu
 • Aktívny 1 deň, 19 hodín dozadu
 • Aktívny 2 dní, 2 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 6 hodín dozadu
 • Aktívny 1 týždeň dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás