RAINBOW-HEART.sk

Starbucks ponúka extra benefity pre trans ľudí. Aké sú prvé skúsenosti?

Starbucks LGBT support

Starbucks oznámil plány na poskytovanie komplexnej starostlivosti o transgender zamestnancov.  Sú prvou medzinárodnou spoločnosťou, ktorá pristúpila k tomuto kroku. 

V novom pláne, ktorý bol oznámený, Starbucks povedal, že okrem pokrytia “spodnej chirurgie” budú teraz pokrývať všetky ostatné lekárske zákroky súvisiace so zmenou identity. Ide hlavne o kozmetické úpravy ako napríklad odstránenia chĺpkov, transplantácia a feminizácia tváre, ale aj úprava prsníkov. Okrem toho, že kaviarenský reťazec pokrýva všetky operácie súvisiace so zmenou pohlavia, pomôže trans zamestnancom nájsť aj vhodných lekárov a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

 

transgender support from starbucks
starbucks supports LGBT

Zástupcovia  transgender komunity zdôraznili, že lekársky prechod je často reprezentovaný ako jedna operácia, aj keď v skutočnosti zahŕňa viac procedúr, ktoré trvajú mnoho rokov.

Starbucks pokrýva operácie súvisiace zo zmenou pohlavia od roku 2012, čím sa stáva jedným z prvých národných zamestnávateľov, ktorí tak robia v USA.

 

Tate rozpráva o zmene svojej identity

O svojej skúsenosti rozpráva Tate Buhrmester. Tate je šťastne ženatý muž a manažér pobočky Starbucks. Nebolo to však vždy tak. Narodil sa ako žena, ale ako rástol, nikdy sa necítil vo svojej koži. Starbucks mu ponúkol ako jeden z benefitov pomoc pri zmene pohlavia a tiež všetky ostatné kozmetické úpravy.  Viac o osobnej skúsenosti vo videu nižšie.

Publikované vZo života LGBT

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 8 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 18 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás