RAINBOW-HEART.sk

Strach z “coming out-u”

Coming out

Tzv. ”coming out” je nevyhnutne priznanie a uctenie si vlastného JA pred sebou samým. Je to proces sebapoznania, odriekania, ľútosti i hanby. 

 

Nie je to ľahká cesta. No každá tŕnistá cesta smeruje k akémusi zmyslu, dokonca aj šťastiu. K záveru, v ktorom môžeme nanovo začať.

dont be afraid to be gay

Všetci to prežívame inak. U mnohých z nás je to akési opatrné plánovanie každého kroku. Opatrnosť zo strachu a strach z odcudzenia, z vylúčenia, z hanby, strach zo spoločnosti.  Racionálne uvažovanie vtedy akosi nefunguje. Strach ho zdoláva a ten zdoláva náš a smeruje nás opačným smerom než nám to káže logika. Veď predsa, kto z nás rád ubližuje sám sebe. Nikto a potom ten, kto má strach. Preto vykoná ten nelogicky krok, aby ulahodil spoločnosti, zakryl svoj strach a takto ublížil sám sebe.

Preto vykoná ten nelogicky krok, aby ulahodil spoločnosti, zakryl svoj strach a takto ublížil sám sebe.

Život nám vždy dáva to, čoho sa bojíme, či obávame najviac. Hodí nás do toho najhlbšieho jazera a je len na nás, ako veľmi a či vôbec sa chceme zachrániť. Väčšina z nás sa  zachrániť dokáže, veď predsa, máme sa radi. Najdôležitejším krokom pri akejkoľvek záchrane je uvedomiť si, kým sme. Povedať sám sebe: “Áno, toto som ja” a dokázať si uvedomiť, z čoho pramení náš strach.

Najdôležitejším krokom pri akejkoľvek záchrane je uvedomiť si, kým sme. Povedať sám sebe: “Áno, toto som ja” a dokázať si uvedomiť, z čoho pramení náš strach.

Ak sa máme naozaj radi, život a jeho mysteriózne cesty nás navedú na tú správnu cestu k radosti zo samého seba. A hoci sa nám tá cesta bude občas zdať príliš dlhá, tŕnistá, či komplikovaná, nezúfajme.

My vieme, kam smerujeme.

Publikované vZo života LGBT

Lívia Salajová

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás