RAINBOW-HEART.sk

Táto LGBT reklama na Sprite o rodinách v Argentíne zahreje vaše srdce

LGBT reklama na Sprite

LGBT reklama na Sprite, ktorú vytvorila spoločnosť Coca-Cola Company na účely propagácie nápoja, zobrazuje množstvo situácií, v ktorých matky pomáhajú svojim transgender dospievajúcim deťom byť samým sebou a prezentovať sa ako to oni sami cítia. Medzi zobrazenými scénami sú matka, ktorá pomáha jej dcére viazať jej prsia, aby sa javila ako muž, matka, ktorá pomáha jej synovi obliekať sa ako kráľovná, a matka, ktorá na svojho syna nanáša make-up, aby sa mohol prezentovať ako žena.

Reklama bola uverejnená 1. novembra, deň pred Pride Parade v Buenos Aires, argentínskou divíziou spoločnosti Sprite. V reklamnej kampani sa používajú heslá ako „Pýcha: čo cítite, keď sa niekto, koho milujete, rozhodne byť šťastný“ a „Nie ste sami.“ V Argentíne sa kampaň stala zo dňa na deň virálom a pod hastagom #NoEstasSolx (Nie ste sami) ju už videlo len na Twitteri viac ako 3 milióny ľudí.

LGBT reklama na Sprite pobúrila

Na negatívne ohlasi samozrejme netrebalo dlho čakať. Dokonca sa spustila online petícia na okamžité stiahnutie reklamy. Na stránke petície sa môže ktokoľvek okamžite zapojiť do petície. Našťastie, aj napriek tomu, že petíciu spustili zhruba pred 3 týždňami, dostatočný počet “podpísaných” petícia nedosiahla.

A čím vlastne argumentujú tí, ktorí ju chcú stiahnuť? Spomeňme aspoň niekoľko vyjadrení:
“Táto kampaň je taká zlá, že reklama aktívne útočí na štruktúru rodinného života. Za menej ako 2 minúty zobrazuje ako prijateľné postupy, ktoré väčšina rodín považuje za neprijateľné.”
“Zábery v reklame sú až chorobne zlé, pretože väčšinou vykresľujú niektorých „priamych“ členov rodiny, ktorí povzbudzujú ostatných členov rodiny v ich zvrhlosti.”
“Využívanie rodiny a detí na podporu sexuálnej zvrátenosti je také úbohé… V civilizovanej spoločnosti to nazývame „zneužívaním detí“.”

Argentína je “LGBT friendly” krajina

Argentínske právo silne podporuje ľudí LGBT + a verejná mienka je všeobecne veľmi inkluzívna a akceptujúca. V roku 2010 sa Argentína stala prvou latinskoamerickou krajinou, ktorá zlegalizovala manželstvo osôb rovnakého pohlavia, a desiata krajina na celom svete, ktorá tak urobila.

Argentínsky zákon o rodovej identite z roku 2012 umožňuje trans-a binárnym ľuďom zmeniť svoje legálne pohlavie bez toho, aby čelili prekážkam, ako sú hormonálna terapia, chirurgický zákrok alebo psychiatrická diagnostika, ktoré ich označujú za abnormality.

Pozrite si argentínsku verziu reklamy na Sprite:

Pride – Sprite

No Description

Publikované vNovinky, Zo života LGBT

Veronika Kováčová

Milovníčka filmov a umenia, žijúca v dlhoročnom šťastnom vzťahu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 8 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 19 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás