RAINBOW-HEART.sk

TOP 10 gay reklamných spotov z celého sveta

gay reklamné spoty

Keďže akceptácia a práva LGBT komunity vo svete rastú, mnohé spoločnosti stavili na reklamy zacielené práve na gayov a lesbičky. Aj napriek tomu, že množstvo homofóbov muselo isto odvrátiť zrak a reklama v nich spôsobila “rozruch”, tieto reklamy boli úspešné. Veď ako sa hovorí – aj (pre niekoho) zlá reklama je reklama. Pozrite si teda tie najlepšie gay reklamné spoty z celého sveta – z USA, Filipín, Veľkej Británie, Mexika či Indie. Nezabudnite tiež do komentára napísať, ktorá reklama sa vám páčila najviac a prečo 😉

#1 Colgate

Sloganom reklamy je “Smile with Pride” (“Úsmev s hrdosťou”). Táto reklama na Colgate je z Mexika a je jednou z najkrajších prezentácií LGBT komunity vôbec.

Colgate AD – LGBT Support – SmileWithPride

Uploaded by Dude Adam on 2016-06-13.

#2 Wells Fargo

Táto reklama vznikla ešte pred tým, ako bolo v Amerike uzákonené manželstvo a adopcia párov rovnakého pohlavia. Spoločnosť Wels Farbo bola jednou zo spoločností, ktoré sa spojili a podporovali legalizáciu manželstiev homosexuálov.

What I Eat In A Day As A Model | Fashion Week Preparation | Sanne Vloet

What I Eat In A Day As A Model To Prepare For Show Season | My Fashion Week Preparation Diet, Snacks I Make In Between Meals, & My Favorite Sweet Treats, Savory vs. Sweet, Pad Thai, Non Dairy Yogurt Bowl, & Chocolate | Sanne Vloet Hey Guys!

#3 Anouk Apparell

Táto reklama s lesbickou tématikou bola spustená v Indii v čase, keď bol sex dvoch žien alebo dvoch mužov ilegálny. Našťastie dnes je to už ináč a homosexualita je v Indii dekriminalizovaná.
Všimnite si, že reklama nie len otvára gay tematiku, ale búra aj predsudky typu “jedna z páru vyzerá ako muž, druhá ako žena”.

ANOUK, BOLD IS BEAUTIFUL – A Wonderful Video Titled “THE VISIT”

Watch the video to not only get admired by her dress and sense of style but you will also be mesmerised by the beautiful portrayal of pure love that can happen between any two person. The video just not shows the courage of two young girls but beautifully capture the true and pure feeling which the two girls have for each other.

#4 Smart Communications

Niektoré gay reklamné spoty sa snažia pobaviť, iné chytiť za srdce. Táto poukazuje na realitu, ktorej denno denne čelí LGBT komunita. A aj napriek tomu, že reklama nie je v angličtine, určite pochopíte, že ide o príbeh otca a jeho syna, ktorý sa obáva odmietnutia. Na záver zaznie krásny slogan: ” “Break down barriers and welcome change!” (“Zbúrajme bariéry a vítajme zmenu”).

Break down barriers and welcome change!

It takes courage to break down barriers. It takes strength to overcome differences. #SmarterChange

#5 Campbell

Na prvý pohľad klasická reklama na polievku… ale nie je to celkom tak. Aj to sa vyhrali so sloganom, ktorý znie “Made for real, real life” (“Vyrobené pre reálny, reálny život”).

Campbell Soup Gay Parents Ad

God, Jesus, 666, Heaven, Hell, Rapture, End Times, Armageddon, 4 Horse Men, Bible, Kent Hovind, Pastor Anderson, Alex Jones, Hagmen&Hagmen, New World Order, Jehovah’s Witness, Mormons, LDS, Catholic Church, Police State, Police, Army, Navy, Air force, marines, Seals, Trumpets, Vials, USA, Middle East, FBI, Secret Service, jade helm Islam Jews Americation pope

#6 Coca-Cola

Vtipná reklama, v ktorej dvaja súrodenci bojujú o pozornosť chlapca upravujúceho bazén. Aj keď tu gay tematika nie je hneď tak zjavná, je tu 🙂

Poolboy – Coca-Cola

Comercial Global Coca-Cola 2017

#7 Bench

Filipínska značka Bench ukazuje, že pokiaľ ide o vôňu, na pohlaví a sexuálnej orientácii nezáleží.

How long can you keep a secret?

Someone is bound to smell it. #LoveLocal #benchtm #benchbodyph #SoInLoveEDT

#8 02

Táto reklama patrí na zoznam reklám, ktoré pobúrili občanov Veľkej Británie a to aj napriek tomu, že v Británii sú už roky povolené svadby homosexuálnych párov. Údajne je bozkávanie dvoch mužov už príliš a nie je vhodné pre detského diváka.

O2 – Oops Free Screen Replacement TV AD

Get a free screen replacement when you buy the latest phones direct from O2. Find out more here: http://o2.uk/screenrepair Are you a business? We’ve got you covered too: http://o2.uk/bizscreenrepair Got your own smashed screen fail? Share it in the comments below for the chance to win a free screen replacement, closes 01/11.

#9 Match

Reklama na zoznamku Match, ktorá dostala cez 290 sťažností, kvôli vášnivo sa bozkávajúcemu lesbickému páru.

Love Your Imperfections, The Match / BUZZMAN (France)

Uploaded by Cristal Events on 2016-12-27.

#10 Levi’s

Táto reklama patrí medzi tie gay reklamné spoty, ktoré sa snažia osloviť LGBT komunitu. Príbehy gayov, lesbičiek a transexuálov oblečených do značky majú prioritne podporiť mladých ľudí, aby boli tým, kým skutočne sú.

Levi’s® Pride: 2018 Campaign Video

Society puts pressure on every one of us to fit into a construct, a category, a box. But magic happens when we don’t fit that mold-better yet, when we defy it. Our 2018 Pride campaign is about being proud, bold, and most of all, being yourself.

Zdroje
https://www.pinknews.co.uk/2019/01/10/gay-commercials-tv-adverts/?fbclid=IwAR2_y3uJjC-bzqJ6BEDvpJUHq5DQhYS6vTsRJaKATxZRLPm5Ea7U2GIN3iE
Foto Designed by rawpixel.com / Freepik
Publikované vOdporúčame

Veronika Kováčová

Milovníčka filmov a umenia, žijúca v dlhoročnom šťastnom vzťahu.

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás