RAINBOW-HEART.sk

TOP 10 LGBT selfie spots v Európe

TOP LGBT selfie spots (source: freepik.com)

Selfie spots sú odporúčané miesta, kde si môžete urobiť skvelé selfie (alebo po slovensky svojku?). V tomto článku vám predstavím 10 najlepších LGBT selfie spots, teda tie, ktoré majú niečo spoločné s LGBT. Okrem fotky nájdete aj informácie o tom, kde sa dané miesto nachádza a tak si ich môžete zaradiť na svoj ” Bucket List “. Ak teda zbožnujete cestovanie tak ako ja, určite sa vám to bude hodiť 😉

#1 The Kiss Wall, Barcelona, Španielsko

Un mural hecho de pequeñas fotos, momentos, gente… #elmonnaixencadabesada #kiss #beso #lips #labios #peto #llavis #wallkiss #kisswall #elmuraldelbeso #barcelona #barcelonacity #catalunya #catalunyaexperience

30 Likes, 0 Comments – Laura Romano (@laurarosarina) on Instagram: “Un mural hecho de pequeñas fotos, momentos, gente… #elmonnaixencadabesada #kiss #beso #lips…”

Fotografickú mozaiku dvoch bozkávajúcich sa žien navrhol Joan Fontcuberta pomocou obrázkov odfotografovaných miestnymi obyvateľmi. Miestne noviny El Periodico požiadali ľudí, aby poslali fotografie predstavujúce „okamih slobody“. Výsledná nástenná maľba, ktorá meria 8 m x 3,8 m, bola nainštalovaná v roku 2014 ako súčasť barcelonských osláv Tricentenary, pripomínajúcich pád Barcelony počas vojny o španielske dedičstvo.
Adresa: Plaça d’Isidre Nonell, Barcelona
Ako sa tam dostať: Metrom. Najbližšie stanice metra sú Jaume I (L4) a Catalunya (L1 a L3)

#2 Pride@Google Beach, Cannes, Francúzsko

Are we gay or are we gay? I think we are gay! ? . . . . #lgbtq #lgbtq? #lgbt #lesbian #gay #bisexual #transgender #queer #bestfriend #friends #cannes #googlebeach #sharkadventuring #stmavlog #beachlife #proud #pride #canneslions #love

1,526 Likes, 28 Comments – Sarka Pancochova (@sarkasnow) on Instagram: “Are we gay or are we gay? I think we are gay! ? . . . . #lgbtq #lgbtq? #lgbt #lesbian #gay…”

Dúhový nápis PRIDE bol postavený v roku 2018 pri príležitosti Cannes Lions Festivalu a nachádza sa Google pláži v mestečku Cannes na juhu Francúzska.
Adresa: Google Beach, Cannes

#3 Bratský bozk, Berlín, Nemecko

Aj keď samotný obraz je dnes všeobecne považovaný za symbol inklúzie Berlína a prívetivý prístup mesta k LGBT komunite, história za ním je trochu iná.
“Bratský bozk”, ako je nazývaná graffiti maľba na berlínskej stene je jeden z najznámejších graffiti obrazov v Berlíne. Obraz, ktorý vznikol v roku 1990, namaľoval  Dmitri Vrubel a zobrazuje  Leonida Brezhneva s Ericom Honeckerom v objatí. Maľba reprodukuje fotografiu, ktorá zachytila okamih v roku 1979 pri príležitosti 30. výročia založenia Nemeckej demokratickej republiky. Nápis “My God, Help Me to Survive This Deadly Love” v preklade znamená “Môj Bože, pomôž mi prežiť túto smrteľnú lásku”.
Adresa: East Side Gallery, Berlínsky Múr, Mühlenstraße 3-100, 10243 Berlin, Nemecko

#4 Kiki Queer Bar, Reykjavik, Island

Rainbow Residental #kikiqueerbar #home #of #lesbians #gay #bisexual #transgender #queer #2spirit #sexualquetioning #straight #ally #lgbtq #bar #club #gaylove #onelove #gaypride #gaynation #pride #party #dance #reykjavik #iceland @kikiqueerbar

97 Likes, 5 Comments – Kiki Queer Bar (@kikiqueerbar) on Instagram: “Rainbow Residental #kikiqueerbar #home #of #lesbians #gay #bisexual #transgender #queer #2spirit…”

Kiki Queer Bar je ozvančovaný ako “najqueer” bar v Reykjaviku. Jeho fasádu vidieť už z diaľky a je jedným z najobľúbenejších miest na selfie.
Adresa: Laugavegur 22, 101 Reykjavík, Island

#5 Dúhové schody, Azachena, Sardínia, Taliansko

Adresa: Chiesa di Santa Lucia – Arzachena, 39MQ+98 Arzachena, Province of Olbia-Tempio, Taliansko

#6 Kroky Hrdosti, Nantes, Francúzsko

Tieto dúhové schody vo francúzskom Nantes sa nazývajú aj “les marches de la fierté”. Aj napriek tomu, že ich vandali stále ničia, LGBT aktivisti sa ich snažia stále na novo namaľovať a obnoviť.
Adresa: rue Beaurepaire, Nantes

#7 Kiss Wall, Brighton, Anglicko

Beautiful Brighton – love comes in many forms ❤️???? #pride #prayfororlando #love #lovenothate #brighton #lgbt #kisswall #kisswallbrighton #streetart #brucewilliams #stopthehate #kiss

33 Likes, 1 Comments – Briony (@briony.young) on Instagram: “Beautiful Brighton – love comes in many forms ❤️???? #pride #prayfororlando #love #lovenothate…”

‘Kiss Wall’ je ikonická nábrežná socha umelca Bruca Williamsa z Brightonu. Tento zvislý hliníkový stĺp je umiestnený paralelne s pobrežím na promenáde v Brightone. Keď idete okolo a pozeráte sa na more, svetlo svietiace za stĺpom zobrazí jasne šesť rôznych obrázkov bozkávajúcich sa ľudí. Šesť fotografií ľudí rôznych vekových skupín a pohlaví bolo premiestnených na bodovú obrazovku a potom vyvŕtaných cez hrubú vrstvu hliníka; obraz teda tvoria bodky.
Adresa: Seafront, Brighton

#8 Dúhová Lavička, Prater, Viedeň, Rakúsko

Adresa: Lunapark Prater vo Viedni

#9 INSTAGRAM’S PRIDE INSTALLATION, Cannes, Francúzsko

Spoločnosť Instagram predstavila na Medzinárodnom festivale kreativity v Cannes (Cannes Lions) farebnú svetelnú inštaláciu. Inštalácia s heslom ““Where the Rainbow Ends”” („Kde končí dúha“) využíva svetelné spektrum ako metaforu pre rozmanitosť. Výstava si pripomína 50. výročie nepokojov Stonewallu. Vytvoril ho Instagrammer Germans Ermičs, umelec, ktorý často pracuje so sklom.
Adresa: Facebook Beach, Cannes

#10 Dúhová telefónna búdka, Hull, Anglicko

Tip na originálne selfie s dúhovou telefónnou búdkou v mestečku Hull v Anglicku ?? #rainbowheartsk #duha #telefon #telefonnabudka #duhove #anglicko #velkabritania #velkabritanie #cestovanie #hull #lgbtslovakia #lgbtslovensko #lgbtcesko #lgbtceskarepublika #cestovani #duhovypochod

31 Likes, 0 Comments – LGBT web www.rainbow-heart.sk (@rainbowheartsk) on Instagram: “Tip na originálne selfie s dúhovou telefónnou búdkou v mestečku Hull v Anglicku ?? #rainbowheartsk…”

Adresa: Queen Victoria Square, Hull, Anglicko

Publikované vZo života LGBT

Veronika Kováčová

Milovníčka filmov a umenia, žijúca v dlhoročnom šťastnom vzťahu.

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 7 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 18 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás