RAINBOW-HEART.sk

Toto sú najlepšie gay friendly podniky v Košiciach

gay kosice

Košice. Prekrásne mesto na východe Slovenska s takmer 240 000 obyvateľmi. Mesto, ktoré sa dostáva do povedomia celého sveta vďaka Majstrovstvám Sveta v Hokeji a ktoré New York Times odporúča ako jedno z 52 miest, kam ísť v roku 2019. Kam by mal zájsť gay, alebo lesbička v prípade, že sa vyberie do druhého najväčšieho mesta na Slovensku? Je vôbec kam ísť?

Slovensko je konzervatívna krajina – nie sú tu povolené registrované partnerstvá ani homosexuálne manželstvá. O adopcii detí môžeme “len snívať”. Gejovia a lesby teda nemajú oficiálne žiadne práva. Aj napriek tomu je gay a lesbická komunita na Slovensku pomerne veľká. Zdá sa, že sa sústreďuje najmä v Bratislave, no aj v Košiciach je kam ísť. Nenájdeme tu žiaľ žiadne bujaré gay diskotéky ani preplnené gay bary. Posledný (a jediný) gay bar OMG Club bol zatvorený. Kam sa teda vybrať? Odporúčam vám tri gay friendly podniky v Košiciach, ktoré otvorene podporujú LGBT komunitu a kde, podľa môjho názoru, môžete byť sám sebou.

#1 Tabačka Kulturfabrik

gay friendly podniky v Košiciach- Tabačka Košice podporuje LGBT
Tabačka Košice podporuje LGBT

Tabačka sa nachádza na ulici Gorkého 2, v centre mesta, len pár krokov pešo od Hlavnej ulice. Jej história sa začala v roku 2009 v starej Tabačke, ktorá vznikla v opustených priestoroch bývalej tabakovej továrne.   Postupne sa rozširovala až vzniklo množstvo priestorov na realizovanie širokého spektra kultúrnych podujatí – koncertov, divadelných predstavení, workshopov, prednášok a množstva komunitných aktivít. 

Tabačka síce nie je gay podnik, avšak keď sa porozhliadnete bližšie, stretnete tu množstvo členov tejto komunity. Ak chytíte svoju polovičku za ruku, určite na vás nikto nebude zazerať či čokoľvek komentovať. Okrem toho sa tu koná pravidelne Queer café – premietanie LGBT filmov. V roku 2018 sa tu tiež začínal Pride Košice a uskutočnilo sa tu množstvo sprievodných akcií.





#2 Kino Úsmev

gay friendly podniky v Košiciach- Kino Úsmev
Kaviareň pred kinom Úsmev má nezameniteľnú atmosféru

Kino Úsmev patrí medzi najstaršie kiná v Košiciach. Nachádza sa na konci Hlavnej ulice, za budovou “Starého Tesca”. Keď už sa zdalo, že s príchodom multi-plexov nebude o staré kiná javiť nikto záujem, opak sa stal pravdou. Priestory kina ťa dostanú nezameniteľnou retro atmosférou a voľnosťou (kľudne si sadni na schody a vypi si svoju kávu, nikomu to nebude vadiť, práve naopak). Kino Úsmev denne premieta alternatívne filmy a usporiadáva množstvo zaujímavých akcií. V lete sa oplatí posedieť vonku v parku, atmosféra je úžasná.
O tom, že Kino Úsmev podporuje LGBT komunitu a patrí medzi najobľúbenejšie gay friendly podniky v Košiciach vypovedajú aj drobné detaily v interiéry – za barom sa nachádza dúhová vlajka a pár obrazov známych gayov a lesbičiek. V minulosti sa tu tiež organizovali gay akcie – Tepláreň. Obsluha je tu vynikajúca a niektorí tiež patria do LGBT komunity 😉

#3 Halmi Place

gay friendly podniky v Košiciach -Halmi Place Košice
Halmi Place Košice

Halmi Place, známe tiež ako Halmi Caffee sa nachádza na Hlavnej 21. Okrem kaviarne sa tu môžete dobre najesť a pravidelne sa tu organizujú rôzne podujatia.
Halmi Place je známe svojou multižánrovosťou a otvorenosťou. Chodia tu rôzne typy ľudí a nikto nikomu neprekáža 🙂

Poznáš podnik, ktorý by tu rozhodne mal byť? Daj mi vedieť a doplním ho.
Alebo by si radšej vycestoval do zahraničia? Prečítaj si náš článok Gay Travel: Krajiny, kde môžeš byť slobodne sám sebou a Gay Travel: 10 krajín, ktorým sa treba určite vyhnúť.

Publikované vOdporúčame, Zo života LGBT

1 komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás