RAINBOW-HEART.sk

V novej rozprávke “Out” od Pixaru je hlavnou postavou gay

Pixar Out film - rozprávka o coming oute

Rozprávka o coming oute – aj tak by sa v krátkosti dal popísať nový animovaný film, ktorú nedávno uvidol Disney+. V krátkom animovanom filme “Out” z produkcie Pixaru hrá hlavnú úlohu homosexualita a coming out. Ide o rodinný animovaný film, určený pre všetky rodiny. Mnohí ho považujú za skvelý krok k väčšej rozmanitosti a hlavne tolerantnosti.

Dojemný príbeh coming-outu

Deväťminútový animovaný film je vlastne rozprávka o coming oute. Rozpráva príbeh Grega, ktorý má pred svojou rodinou veľké tajomstvo. Pretože im doteraz nemohol povedať, že má priateľa. Všade v jeho byte sú síce náznaky, že niekoho má, no zatiaľ o ňom nikomu nehovoril. S pomocou svojho malého priateľa a neobyčajného kúzla dostane Greg odvahu ukázať svojej rodine, kým skutočne je. Keď ho jeho rodičia spontánne navštívia, aby mu pomohli so sťahovaním, vyjde všetko najavo. Film ukazuje, že nemá zmysel žiť v klamstve a že rodina má často oveľa lepšie pochopenie, ako si myslíte.

Krátky film bol vyrobený v sérii „SparkShorts“, teda na špeciálnom oddelení pre experimentálne krátke filmy na špeciálne témy. LGBT komunita sa tomuto filmu veľmi teší, o čom svedčia aj pozitívne komentáre na sociálnych sieťach a množstvo komplimentov a poďakovaní pre Pixar. To, že aj svetoznáma značka ako je Disney podporuje filmy tohto charakteru, považujú mnohí za dôležitý krok. Doteraz boli totiž akékoľvek homosexuálne postavy vzácnosťou, keďže je klasický Disney príbeh založený na princoch a princeznách.

Rozprávka o coming oute – film pre celú rodinu?

Určite áno. Disney+ uvádza vekovú hranicu ako 0+. Film teda môžu sledovať všetky rodiny spolu so svojimi deťmi. Tie sa peknou formou dozvedia, že aj dvaja muži sa môžu navzájom milovať a je to úplne normálne. Film povzbudzuje ľudí, aby si vymieňali nápady, keď majú deti otázky. Preto nie je vhodný len pre dúhové rodiny, pre ktoré je už normálne žiť model mama-mama alebo model otec-otec. Práve naopak, film je vhodný a cielený pre hetero rodiny. Deťom ukazujete, že môžu byť tým, kým chcú a nemusia pred nikým nič skrývať. A to je najdôležitejšia vec, ktorú by sme mali naučiť svoje deti, však?

Pozrite si ukážku

Táto krásna rozprávka o coming oute je dostupná v plnej verzii na streamovacej službe Disney+. Tá žiaľ zatiaľ na Slovensku dostupná nie je.

Zdroj: www.familie.de
Foto: foxnews.com

Publikované vNovinky, Odporúčame

Pridaj komentár

Užívatelia

 • Aktívny 5 dní, 9 hodín dozadu
 • Aktívny 5 dní, 19 hodín dozadu
 • Aktívny 4 týždne, 1 deň dozadu
 • Aktívny 1 mesiac dozadu
 • Aktívny 1 mesiac, 2 týždne dozadu

Vieš o super LGBT akcii?

  Newsletter

  Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

  Najbližšie LGBT akcie

  Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

  Sledujte nás