RAINBOW-HEART.sk

VIDEO: Prvá “neskutočná” svadba dvoch žien na Slovensku

svadba dve zeny

Hovorí sa, že “Štestí je krásna věc”.  A svadba dvoch ľudí, ktorí sa milujú a ich štastie je aj cítiť je ešte krajšia. Takáto svadba tu v našich končinách ešte ne… už bola!

Svadobné video “prvej” svadby lesbičiek na Slovensku natočil Matej Salát. A ako sám napísal, ak by si mal vybrat jediné video z tých, ktoré natočil, bolo by to práve toto. Čím je toto video tak výnimočné?
Odpoveď je jednoduchá: príbehom. Príbehom dvoch žien, ktoré sa ľúbia. A ľúbia sa tak veľmi, že sa aj napriek všetkým predsudkom rozhodli vziať. Ivanka a Veronika sú Slovenky, ktoré žijú v Nemecku už niekoľko rokov. Oficiálnu svadbu mali v Nemecku, keďže na Slovensku ešte stále nie je povolené manželstvo ani registrované partnerstvo rovnakého pohlavia. Na Slovensko sa teda vybrali preto, aby zorganizovani netradičnú tradičnú svadbu pre rodinu a priateľov. Pozri si video a uvidíš, že to stálo za to 😉

Ak video neviete prehrať, možete si ho pozrieť aj priamo na Facebook stránke videografa Mateja Saláta.
TIP: Pod videom  nájdete aj množstvo komentárov, ktoré sa opatí prečitať 🙂

Dievčatám držíme palce a dúfame, že raz na Slovensku budú minimálne registrované manželstvá bežné 🙂

Publikované vPríbehy

RAINBOW-HEART team

RAINBOW-HEART tím pracuje denne na nových článkoch zo sveta LGBT. Robíme našu prácu s vášnou a preto dúfame, že sa ti výsledok páči :)

Pridaj komentár

Užívatelia

Vieš o super LGBT akcii?

    Newsletter

    Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!

    Najbližšie LGBT akcie

    Nie sú žiadne nadchádzajúce udalosti v tomto momente. Zobraziť všetky LGBT akcie

    Sledujte nás